2. Kapitola Snape jak ho neznáte.... Nebo ano?

9. května 2006 v 8:17 | Šmudlinka |  Snape jak ho neznáte...NEBO Ano? - HET
2. Kapitola.........

Ještě celá naštvaná dorazila do svého pokoje, její náladu ještě přikrmila Buclatá dáma, která se velice radovala z toho, že Meg přišla na hodinu zpěvu. To ji dokonale dorazilo, nejenom že Snape ji zase komandoval ale ještě Buclatá dáma. Bylo toho dost. Cítila se, na jednu velkou koupel, chtěla se odreagovat. Bylo něco kolem jedenácté hodiny, bylo sice už dost pozdě, ale Meg se rozhodla ještě chvíli počkat, co kdyby zapomenutí studenti ještě chtěli putovat po škole. Na chvilku se ještě natáhla, už teď začala vymýšlet nějakou šťavnatou pomstu.
Nic ji ale za Boha nemohlo napadnout. Zklamaně se zvedla vzala si na sebe plavky, lehký saténový župánek, osušku do ruky. Vyšla z komnaty, po pár krocích si ale uvědomila, že něco zapomněla, Hůlku…… Vrátila se pro ni. Pak už jí nic nebránilo vydat se do Prefektské koupelny.
Bylo jí trochu chladno, lehký župánek nebyl moc teplý a hrad pokrytý sněhem nebyl moc vyhřátý. Vešla do koupelny, kde už byla lázeň připravena, nádherně se z ní pářilo. Jen co se špičkou nohy dotkla vody vytvořily se velké kopy voňavoučké pěny, do které se Meg celá ponořila. rukou, která se ještě do vody nedostala sáhla po hůlce…..
"Musica Inflamati!"
Tentokrát se prostorem rozezněly tóny lehké instrumentální hudby. Meg zpozorněla.
"Bože co to je?"
Pozvedla znovu hůlku, lehce z ní mávla. Teprve teď se rozezněla ta správná hudba, pomalé tóny.
"Silencio!"
Pojistila se, že ji nikdo neuslyší. Otevřela si Láhev máslového ležáku, kterou si propašovala z minulé návštěvy v Prasinkách. Dala si pár doušků a sáhla po starším vydání Denního věštce.
Noviny pročetla všemi směry. Zavřela oči a jen tak relaxovala. Usnula a probudila se až kolem třetí. Voda už byla chladná, teď litovala, že si vzala jen ten jemný župan. Oblékla se a vyrazila z koupelny. Byla sice ještě noc, ale měla hlad. Mokrou osušku si obtočila kolem hlavy a vydala se přes velký sál do kuchyně. Skřítci už spali. Sešla po kamenných schodech do rozlehlé místnosti. Byla zařízená jako klasická kuchyně, ale v menším vydání. Velká kamna která vévodila komnatě ještě sálala. Meg bylo až horko. Sundala si osušku vyřkla kouzlo na levitaci a nechala osušku pohlcovat teplo. Sama si rozhodila vlasy, aby lépe schly. Posadila se za malý kuchyňský stůl a přisunula k sobě mísu s ovocem, ačkoliv bylo v místnosti až vedro, ovoce bylo chladné a čerstvé.
"To by mě zajímalo, jak tohleto dělaj." A položila si na jazyk jahodu s čerstvou šlehačkou. Kousek šlehačky ji ulpěl na horním rtu. Labužnicky ho slízla. Vlasy už měla suché, plavky a župánek taky.
"Finite Incantati"
Osuška, která do této chvíle levitovala nad kamny spadla Meg akorát do ruky, pečlivě ji složila a položila na stůl. Podívala se po místnosti. V zadu stála skříň. její obruba plápolala, jako by bylo něco za ní. Pomalu k ní přistoupila a začala obrubu osahávala.
"Něco tam je." řekla si polohlasně.
Osahávala vnitřní vybavení skříně ale nic nepomohlo, a tak se jako vždy chopila hůlky.
"Alohomora!"
Ozvalo se lehké cvaknutí a skříň se jako dveře začala otevírat. Ve vnitř plápolalo slabé světlo svíček. jak jsem si toho nemohla nevšimnout? Zvláště teď, když jsem tady tak dlouho seděla?!
Místnost nebyla moc velká, byla kamenitá, ostatně jako celý hrad, a bylo tam o poznání chladněji. Meg se lehce otřásla zimou. před ní bylo velikánské křeslo, před kterým byl malý krb, nesálalo z něj takové teplo, jako z toho velkého v hlavní místnosti, ale stačilo to. Meg prohlížela celou místnost, najednou se lekla. Něco, nebo spíše někdo pokojně oddychoval v křesle.
Meg se na tváři začal rýsovat škodolibý úsměv.
"Ale," promluvila šeptem " kdopak to tu je…. !!!!!!"
Na křesle odpočíval Snape. NA klíně měl rozloženou knihu, Meg se podívala blíž, aby viděla co to je za knihu. Snape pohnul hlavou a zamlaskal, ruka mu sjela z nadpisu v kůži vázané knihy. Veritasérum a jiné lektvary.
" No to snad není možný, on čte tyhle slátaniny i večer, ten se tím snad i krmí….. Ale musím uznat že tohle je dobrý místo Snapíku."
Škodolibě se opět zasmála, poodstoupila a natáhla se pro hůlku a poodešla z tajné místnosti.
" Accio bomba hnojůvka"
Za pár okamžiků jí v ruce přistál sáček bomb hnojůvek.
"To ti nedaruju, za to buzerující odpoledne si nic jinýho nezasloužíš."
Vrátila se zpět do místnosti ale už nešla tak blízko,
"Windgardium Leviosa!"
Namířila bomby hnojůvky směrem ke křeslu a pustila je. Ozvala se hlasitá rána, jak bomby dopadly na prázdné křeslo.
"Snad ste si slešno Moonyová nemyslela, že se nechám takhle trapně nachytat. Zvlášť od usmrkance z Nebelvíru….. Kdyby jste byla co k čemu, také si zkontrolujete jestli opravdu spím."
Meg na něj koukala s otevřenou pusou.
"Ačkoliv jsou Vánoce, a i když jsem se musel opravdu strašně přemáhat abych Vám už po tom prvním setkání nedal školní trest……. No myslím že teď mi v tom už opravdu nic nebrání. Tak zítra večer přesně v šest hodin Vás slečno Moonyová očekávám v mém kabinetě."
"Meg jen poddajně zakývala hlavou, sbalila si hůlku a rychlým krokem se vydala do svého pokoje.
"Dobře, dobře, dobře……. 2:0 pro Mastňáka, ale to už stačí……. na tebe budu hochu muset trochu jinak….. jen přijít na to jak.."
Buclatá dáma byla naštěstí velice unavená - společensky a tak Meg pustila bez dalších zbytečných řečí. Vklouzla do své postele, zachumlala se a během chvíle usnula.
***
Severus odklidil křeslo, které po útoku bomby hnojůvky nevypadalo moc vábně. Co si ta holka o sobě myslí? To jí nedaruju, tenhle trest si vychutnám…
Mávl hůlkou a zavřel za sebou tajnou místnost. Bylo něco po třetí hodině ráno, Severus se ale necítil unavený. Vydal se cestou přímo do sklepení. Otevřel dveře, za kterými se skrývaly všechny možné lektvary a začal je rovnat podle účinnosti. Stále při tom musel myslet na Meg, na trest který jí zadá
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Blackie Blackie | Web | 9. května 2006 v 9:01 | Reagovat

Zlato ten MASTŇÁK je fakt hustej... :)

2 šmudlinka šmudlinka | 9. května 2006 v 9:20 | Reagovat

No to je jasný....... nevěděla jsem jak ho tam jinak napsat :-)))))

3 Blackie Blackie | E-mail | Web | 9. května 2006 v 11:50 | Reagovat

Fakt hustý........ :)

4 ivik.bublik ivik.bublik | 13. dubna 2007 v 22:10 | Reagovat

hahaha mastňák :))))

5 Šmudlinka Šmudlinka | 13. dubna 2007 v 22:12 | Reagovat

nojo.. musela jsem si trošku rejpnout....:-)))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.