3. Kapitola Snape jak ho neznáte.... Nebo ano?

9. května 2006 v 8:17 | Šmudlinka |  Snape jak ho neznáte...NEBO Ano? - HET
3. Kapitola..................

Meg se ráno probudila docela brzo. Mezi okenními tabulkami pokrytými ledem zářilo jasné ranní slunce. Bylo teprve sedm hodin, na to že šla spát teprve před třemi hodinami se cítila neobyčejně svěže. Vstala z vyhřáté postele a šla k oknu. Venku se leskl čerstvě napadaný sníh.
Dnes je perfektní den na vycházku. Mohla bych si zajít do Prasinek.
Vynechala snídani a šla přímo k hlavním dveřím. Kolem krku si obtočila červenozlatou šálu, kaštanové vlasy si spletla rychle do copu a vyrazila.
Brouzdala se závějemi sněhu. V kapse teplého hábitu jí zvonil měšec plný Galeonů.
Prošla kolem Chroptící chýše a kolem Taškáře až k hostinci U Prasečí hlavy. Studenti museli mít povolenku, aby do něj mohli vstoupit, ale teď, když tu nikdo jiný není, není nic co by jí v tom mohlo zabránit. Prošla vstupními dveřmi a do nosu jí narazil zatuchlý zápach kouře a prohnívajícího dřeva. Místnost byla poloprázdná, po levé straně byl stůl, kde seděl jen jeden člověk v černé kápi, a vedle u stolu sedělo asi šest lidí, už notně opilých. Meg si přitáhla hábit k tělu, povolila si šálu a šla se usadit k malému stolu. Židle na kterou zlehka dosedla byla před rozpadem, ale ještě stála. Jak zasunovala židli nechtěně vyvolala hluk, a tak na sebe upoutala pozornost stolu opilců, jediná osoba, která to přešla bez povšimnutí byla t v černé kápi. Meg jen viděla že má před sebou několik malých skleniček od Ohnivé Whisky a hostinský nesl další. Meg se podívala na hostinského, a jak byla zvyklá, zvedla jeden prst, aby si objednala. Hostinský na chvíli zmizel za pultem a za krátký moment už byl zpět, nesl malou skleničku plnou Ohnivé Whisky . Nezmohla se ani na malý protest, protože hostinský čekal u stolu až vypije první dávku zlatavé tekutiny.
"Copak slečno? Nějak se vám do toho nechce!"
"Nejsem žádná slečna, tohle pro mě není žádnej problém."
Nesnášela, když ji někdo podceňoval. Uraženě vzala do ruky sklenici a otočila do sebe celý její obsah. V hrdle najednou cítila nesnesitelné pálení, po jejím oblíbeném Máslovém ležáku to byla obrovská změna. Hostinský se pousmál a šel jí nalít další rundu.
"Ale já jsem další nechtěla!" Ohradila se Meg. To ale vyvolalo povyk u vedlejšího stolu.
"Ale , ale, slečna je vybíravá, to se mi nelíbí, co vám pánové…."
Opilec mávl na hostinského a ten před ně položil další Ohnivou Whisky. Pánové ji do sebe otočili, jako by se nic nedělo a nechali si přinést i další.
Meg se naštvala a vypila další skleničku, a další a další. Už byla hodně opilá, nevníma okolí, jen se hloupě smála.
"Škyt… teda pánové….. škyt… nejste trochu pozadu?"
Opilci se zvedli od stolu a pomalu se přemisťovali k ní. K malému stolu se všichni vešli jen tak tak. Namáčkli se na Meg, která měla hlavu položenou na stole a mumlala si něco pro sebe. Jeden s přísedících vyndal z pod stolu hůlku..
"Mohli bychom si se slečinkou trochu pohrát! Covy na to?"
"Jo!!!" Přidal se hostinský.
"Cos jí do toho pití přidal? Nikdo nemůže vypadat takhle po pár skleničkách whisky?!"
Hostinský se nelibě ošil.
"Je tam trochu jednoho lektvaru na zesílení účinku. No možná trochu víc!" A škodolibě se usmál a s ním zašuměla celá skupinka přísedících.
Člověk v kápi už seděl čelem a sledoval dění u vedlejšího stolu, ruku měl zastrčenou v kápi, držel hůlku.
Meg zvedla hlavu a vyděšeně se rozhlédla kolem sebe. Byla ještě stále opilá, ale dost při vědomí na to aby instinktivně sáhla pro hůlku. Ta jí ale nechtěně vypadla z ruky a skutálela se
do středu místnosti.
" Sakra, to snad ne!"
"Ale copak slečinko? Vy se nás bojíte?" Muži začali ještě více dotírat.
"Nechte mě, jděte pryč!"
"Crucio!" Zahalekal jeden z mužů. Meg se začala svíjet.
"Expeliarmus!"
Muž v kápi se zvedl, s hůlkou napřaženou proti ostatním. Meg se zhroutila na zem v neskutečných bolestech a omdlela.
"Cizinče, nepleť se sem, nemáš na to právo!"
Všichni opilci se zvedli a vystoupily proti neznámému.
"FeliusTrimestra!" Z hůlky neznámého vyšlehl modrý gejzír jisker. Zasáhl všechny muže kolem až na jednoho. Hostinský konečně vytáhl svou hůlku a zahřměl.
"Finite Incantati!"
Neznámý schoval hůlku do hábitu těsně před tím než mu jí stihlo kouzlo odebrat. Rozvážnou chůzí se vydal k Meg.
"Veriatis!" Vykřikl poslední muž, tajemnému muži kouzlo zasáhlo ruku, která hned začala krvácet. Druhou rukou si neznámý ochránce strhl kápi z hlavy. Proti útočníkovi stál Severus Snape.
"To by stačilo!" Zopakoval své upozornění hostinský. Snape si kolem poraněné ruky omotal kus hábitu a pokračoval k Meg, která ještě stále ležela na podlaze. Poslední stojící muž mu ustoupil a tím mu uvolnil cestu. Snape se ohnul a vzal bezvládnou dívku do náručí.
***
Meg cítila jak ji jakoby zevnitř ovládá nějaké kouzlo, cítila jen šílenou bolest, která nechtěla ustat. Slyšela jak někdo vykřikl zaklínadlo. V tu chvíli se jí nevýslovně ulevilo, cítila jak jí horko polévá celé tělo… Omdlela.
Cítila jak ji někdo zvedá z prohnilé podlahy. Mohutné ruce ji vzaly kolem pasu a na stehnech. Nevěděla proč, ale v podvědomí se cítila naprosto bezpečně. Své ruce automaticky obtočila neznámé síle kolem krku.
"Děkuju…" Polohlasně, skoro neslyšitelně zašeptala do ucha. A zase omdlela
***
Snape ji chvíli držel v náručí zamumlal nějaké zaklínadlo a přenesl se před brány hradu. Ruka ho bolela, ale v náručí stále držel Meg.
Konečně má na chvilku zavřenou pusu. Všiml si jak se probrala, nehýbala se ale jen neslyšitelně poděkovala. Procházel rychle hradem, snažil se co nejrychleji dostat do svého kabinetu. Jakmile za sebou zavřel dveře napřáhl hůlku na černý závěs. ten se sám odhrnul a za ním se vynořila rozlehlá místnost, které vévodila postel pokrytá tmavě modrým saténem. Snape prošel kolem závěsu, ten se za ním okamžitě zase zahrnul. Jemně položil Meg na nerozestlanou postel. Už se chtěl zvednout ale ruce kolem jeho krku nechtěly povolit. Opatrně jí rozpojil prsty a paže dal kolem jejího těla. Poodešel od postele, sundal si hábit a odešel do koupelny, stál pod sprchou nejméně deset minut, nechal si po těle stékal proudy horké vody, které po chvíli vystřídal naprosto ledovou vodou.
U Prasečí hlavy se teď dost dlouhou dobu nebudu moct ukázat, ale přece jsem jí nemohl nechat napospas těm hajzlům… Vlastně možná mohl.
Meg slyšela tekoucí vodu, byla totálně zmatená, nevěděla kde je, co se stalo. Pomalu vstala z postele a rozhlédla se po celé místnosti.
To je přeci hrad… Já jsem zpět v hradu. ale jak jsem se sem dostala?
Jediný pocit který si pamatovala, byl ten naprosté bolesti, kterou vystřídala neskonalá úleva a bezpečí. Slyšela jak se ve vedlejší místnosti vypnula voda a tak rychle zalehla zpět do postele. Nevěděla co má čekat, přivřela oči, ale jen tak aby viděla co se děje. Po chvíli se v koupelně zhaslo a ona konečně spatřila toho kdo jí pomohl. Nevěřila svým očím. Stál tam nenáviděný Severus Snape. Nevěděla co si má myslet.
Snape šel pouze v županu k pracovnímu stolu, usadil se na židli. Ze šuplete vyndal lahvičku s nějakým sytě zeleným lektvarem. Odhrnul rukáv z jedné ruky a odhalil širokou ránu. Opatrně na ni nanesl lektvar, rána nekrvácela, jen vypadala o něco menší. Uklidil malou lahvičku zpět do šuplete. Sundal si celý župan pod kterým měl černý hábit určený ke spánku. Popošel k posteli na které ležela Meg. Posunul ji na levý kraj postele, přikryl ji a sám se uložil na pravý kraj postele. Spokojeně zavřel oči, ale spánek stále nepřicházel
"Sakra to mám začít počítat ovečky?" Znovu zavřel oči a pokoušel se usnout. Hodinu na to už spokojeně oddechoval jako malé dítě.
***
Meg cítila jak ji jemně odsunuje na jednu stranu postele a sám si pak ulehá na druhou stranu. Jeho starostlivost se jí začínala líbit, ale přesto někde v koutku hlavy přemýšlela jaký žert na něj zase připraví. Jakmile zhaslo světlo otevřela oči, pohyb jeho strany postele jí naznačoval že ani on nemůže usnout. To si snad nemyslí vážně že tu bude spát se mnou na jedné posteli. věděla ale že s tím teď už stejně nic neudělá…..Zavřela oči a usnula. 3:0 pro tebe Snape.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Blackie Blackie | Web | 9. května 2006 v 9:06 | Reagovat

tak jo... proč vlastně nepočítal ovečky??

DOBRÝ..

2 šmudlinka šmudlinka | 9. května 2006 v 9:21 | Reagovat

Jo tak to já něvim.......... to by bylo -.... pošítal by si spíš mastný vlasy... to by usnul dřív

3 Chroustík Chroustík | E-mail | 9. května 2006 v 11:49 | Reagovat

ha ha ha ha ha ha ty si ale vtipná

4 Blackie Blackie | E-mail | Web | 9. května 2006 v 11:49 | Reagovat

?????????

5 šmudlinka šmudlinka | 11. května 2006 v 14:40 | Reagovat

Jééééé nic....... prostě sranda....

6 ivik.bublik ivik.bublik | 13. dubna 2007 v 22:16 | Reagovat

skvělé :)))

7 Luca Luca | E-mail | 22. července 2007 v 10:25 | Reagovat

Me by zase zajimalo, kolik jich napocital :))

8 Gilgraen Gilgraen | E-mail | 21. března 2008 v 13:58 | Reagovat

Je to super. Akorát sem nepochopila, proč se Snape nebude moct ukázat v Chroptící chýši. Já myslela, že se to stalo U Prasečí hlavy?????????????????????

9 Avilan Avilan | Web | 21. března 2008 v 16:18 | Reagovat

Jsem ráda že se líbilo, a děkuji za upozornění ( nikdo si toho nevšiml, a ani já :D) takže snad opraveno... :D Jsi všímavá.. opravdu díky :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.