3. Kapitola - Anděl a Ďábel

9. září 2006 v 18:24 | Lucinka |  Anděl a Ďábel - HET
3. Kapitola a ještě určitě nekončím ......

Lenny seděla v komnatě na posteli, stále ještě plakala, nyní už ale nevěděla jestli je to kvůli smutku, nebo ze zlosti. Uvědomila si že nemá cenu myslet na něco co bylo jen osudovou chybou. Ale nakonec jsem si to užila hlavně já. Smutně se usmála. Tak moc ho měla ráda. Byla neskutečně šťastná , že si jí všiml, myslela si že s ním zůstane. Zatřásla hlavou, chtěla si všechny tyhle myšlenky vyhnat z hlavy. Nešlo to.
Neustálý pláč ji natolik vysílil že usnula. Vzbudila se až v noci. Bylo těsně před půlnocí, Caroline už spala. Lenny potichu vstala.
"Lenny, kam si myslíš, že jdeš?"
"Na záchod."
"Aha." Lenny pochybovala, že její kámoška je vzhůru, často mluvila ze spaní, ale její hlas ji ve tmě vystrašil. Sešla do nebelvírské společenské místnosti a usadila se do jednoho z křesel naproti plápolajícímu ohni. Dívala se do něj. Plameny olizovaly stěny kamenného krbu ve kterém jemně praskalo. Na chvíli zavřela oči. Jakmile je ale zase otevřela, opěradle křesla poskakoval malý puštík. Malá sovička jí seskočila do klína a předala jí dopis.
Lenny,
přijď prosím za hodinu do severní věže, musím si s tebou promluvit.
SS.
Lenny zmuchlala dopis. "To určitě, já poběžím jak si pískneš co? Ani náhodou. Nejsem nějaká onuce, se kterou můžeš takhle zacházet!" Ve skrytu duše byla ráda, ale mnohem více byla naštvaná, vzpomněla si na to jak s ní po hodině jednal a co jí řekl, to jí stačilo k tomu aby na pozvání nepřišla, a ani zamítavě neodpověděla. Možná trochu škodolibě si představovala, jak tam bude sám čekat. Jak sakra věděl, že nespím? Nevěděla čemu to má přisoudit, ale hodila to za hlavu a šla si opět lehnout.
Severus stál v severní věži již hodnou chvíli, podíval se z jednoho výklenku dolů a sledoval hlubinu pod sebou. Cítil, že nemá cenu čekat déle. Byl naštvaný. Jak si sakra může někdo dovolit nepřijít. Klel celou cestu do svých komnat. Byl naštvaný sám na sebe, že jí hned neřekl o tom rozhovoru s Brumbálem, místo toho se zachoval…. jak se vlastně zachoval? Jako Srabus. Vzpomněl si jak ho Potter starší s tou jeho partičkou nazývali a jak se mu vysmívali. Až v tuto chvíli poznal, že nebyli daleko od pravdy. Nenáviděl sám sebe, nestávalo se často aby ho někdo měl tak nezištně rád jako ona. Propásl svou šanci, teď to věděl, věděl jak jí jeho slova ranila, to byl taky účel. Ulehl do postele, hned si vzpomněl, že na ní ještě nedávno ležel s ní. Nedával najevo smutek. Vyjadřoval se jenom zlobou, a teď byl pořádně naštvaný.
***
Byl pátek, Lenny seděla na hodině přeměňování. Profesorka McGonagallová něco vykládala, ale ona nebyla vůbec schopná se soustředit.
"Slečno Flamesová jaký je rozdíl mezi přeměnou člověka na zvíře a zvířete na člověka?"
Lenny nedávala vůbec pozor, Caroline do ní šťouchla a napsala ji na kus papírku odpověď.
"No, ehm… Když se člověk mění na zvíře jsou k tomu nutné zkoušky člověk se stane zvěromágem, platí na to i různé zákony. Chceme-li změnit zvíře v člověka musíme vědět, jestli zvíře není vlastně zvěromág. Liší se to použitím zaříkadel. Obyčejné zvíře se mění na člověka - monstrum, podoba je lidská ale chování a uvažování je stále zvířecí. Není to tedy člověk v pravém slova smyslu."
"Dobrá to by stačilo, odpověď je správná, ale vím slečno, že jste nedávala pozor. Jsem v pokušení strhnout vám body, ale jelikož jste moje kolej, nebylo by to moudré, takže to bude "pouze" školní trest. dnes v osm hodin v sovinci, je potřeba obstarat odeslání pozvánek na informativní schůzi rodičů."
"Ale nic takového tu nikdy nebylo…"
"Ano to máte pravdu, ale nic vám do toho není. Pan ředitel myslí, že je to dobré pro vztahy v rodině, hlavně u mudlů. Prostě se dostavte, buďte přesná."
Jakmile domluvily McGonagallová ukončila hodinu.
"Lenny, co se stebou sakra děje? jsi nějaká divná, navíc McGonagallka dává tresty jen občas, je to divný."
"Carol, já být tebou tak se do toho nepletu, a všímám si svých věcí."
"To si říkáš kamarádka? Když je to takhle tak to se nemusíme obtěžovat s nějakou konverzací, že?" Nato se Carol otočila a přidala se k menší skupince dívek, která šla z a nimi. Lenny se zatočila hlava, když si uvědomila, že teď ji čeká hodina s tím protivou. Následovaly lektvary a ona vážně uvažovala o tom, že je nenápadně vynechá, i když si uvědomila, že by si Snape určitě všimnul, kdyby tam nebyla. Otráveně se sebrala a šla za ostatními do sklepení, kde se nacházela ponurá třída. Sedla si až úplně dozadu, aby ji bylo co nejméně vidět, ale nepomohlo to. Jakmile Snape vtrhl do třídy, sjel její osazenstvo vražedným pohledem, kterým se zastavil u ní. Nevydržela to a uhnula očima.
"Dnes budete dělat lektvar pravdy. Je o něco méně účinný než Veritasérum, a také méně náročný, i trollové jako vy by to měli zvládnout." Udělal lehký pohyb hůlkou a před všemi se objevil svitek pergamenu, na kterém byl seznam ingrediencí. Všichni se pustili do díla, Lenny nevyjímaje. Nechtěla na sebe zbytečně upoutávat pozornost. Snape procházel třídou, cítila se nepříjemně pokaždé když kolem ní prošel, nebo hůře, když se zastavil a díval se jí pod ruce. Před koncem hodiny jim ještě zadal úkol.
"Do zítra pět pergamenů o lektvaru pravdy. A slečno Flamesová, po hodině se tady zdržte." dodal zcela nečekaně. Hodina skončila a Lenny poslušně zůstala sedět, zatím co ostatní kolem ní soucitně procházeli. Zůstali sami.
"Lenny, proč jsi včera nepřišla?" Podívala se na něj, udivilo jí, že jí tyká, ale nedala se vyvést z míry.
"Nemám s vámi o čem mluvit pane profesore, myslím že vše už bylo řečeno."
"Jistě, ale myslím, že bych to vše měl uvést na pravou míru. Je to……" Nečekala až to dořekne vstala a chtěla odejít.
"Na pravou míru jste to pane profesore uvedl už dávno. Nashledanou." Nečekala na odpověď a šla.
Den se neuvěřitelně táhl, hodina péče o kouzelné tvory byla neskutečně nudná a následující věštění z čísel o nic lepší. Představa na večerní trest s McGonagallovou ji otrávila natolik, že vynechala oběd a místo toho šla do své komnaty.
Před vchodem do nebelvírské věže ji zdržela Buclatá dáma.
"Tak brzo? Jaký byl oběd?"
"No vlastně nevím, nebyla jsem tam."
"Ale mladá dámo, vynechat oběd není to nejrozumnější co slečna ve vašem věku …." ani nedořekla a podívala se na své břicho…"no to je jedno, ale nechápu to.Já bych jedla až bych brečela, ale nemohu, jsem jen obraz, ale vy ještě živí jíst můžete, ale nejíte. No to je tedy úroveň. Jídla si musíte vážit!!!"
"Ano, polepším se," kdyby Lenny neměla špatnou náladu, jistě by se Buclaté dámě zasmála, ale takhle se na ni jen podívala prázdným pohledem. "CERIMENTUS!"
Buclatá dáma nereagovala na její pohled a poslušně otevřela vchod do nebelvírské společenské místnosti.
***
Blížila se osmá hodina, Lenny vstala z postele. Ani nevěděla jak, ale hned jak došla do své komnaty, lehla si na postel a usnula. Probudila se až nyní. Zjistila, že nestihla večeři a hořce toho zalitovala. Neměla velký hlad, ale přeci jen neobědvala a žaludek se hlásil o slovo. Vzala do ruky hřeben a lehce pročísla své vlasy.Zjistila, že nemá mnoho času a tak se ihned vydala na cestu k sovinci. Buclatá dáma ji ani nepozdravila jelikož byla velice zaneprázdněna zpěvem, který rval uši každému, kdo se jen přiblížil k jejímu obrazu. Lenny se dostala až ke vstupu na pohyblivé schody, když ji někdo zastavil.
"Dobrý večer."
"Dobrý večer paní profesorko, zrovna jdu nahoru do sovince."
"Ach ano ten trest, musím se vám omluvit, ale pan ředitel si mě pozval do ředitelny v nějaké neodkladné záležitosti. Proto na vás bude při vašem úkolu dohlížet pan Filch nebo pan profesor Snape. Jeden z nich na vás bude čekat u hlavní síně. Dopisy rozešlu později sama." Profesorka se spěšně rozloučila a namířila si to k chrliči ve tvaru draka. Lenny spadla čelist když slyšela jeho jméno. Teď poprvé se modlila aby tam stál nerudný školník se svou opelichanou kočkou. Vstoupila na pohyblivé schody a scházela k hlavnímu sálu. Bože jen ať to není Snape, jen ať to není Snape.
Hlavou se jí honily myšlenky co bude dělat, pokud tam nebude stát Paní Norisová s Filchem, ale muž v černém hábitu, s černými vlasy s skobovitým nosem. Úvahy o jejím budoucím zlém osudu ji zaměstnaly natolik, že si ani nevšimla, že došla k hlavní síni, kde postával Filch a ješitně se smál.
"A, slečna Flamesová, vás jsem tady dlouho neviděl" tvář se mu zkřivila do škodolibého úsměvu. "Tak prosím mám tu nějakou prácičku, která se vám jistě bude velice líbit." Vydal se o pár kroků před ní. Šli směrem do sklepení, Lenny se opět zastavilo srdce, když si uvědomila, že právě v oněch místech má velikou možnost ho potkat.
Filch zastavil před dřevěnými dveřmi, z obrovského svazku klíčů, které měl přidělané za pasem, a které chřestily při sebemenším pohybu, vybral jeden který přesně zapadl do zrezivělého zámku. Staré dveře se s vrzáním otevřely a odhalily tmavou místnost. Filch zapálil svíčku, která stála hned vedle vchodu. Plamen ozářil malou komnatu, která byla naplněna policemi s různými nádobami a baňkami.
"Nekoukejte jako buk, tohle vše na vás tady čeká!" Lenny věděla, že nebude smět používat hůlku ale přece jen si uchovávala naději, že na to Filch zapomene. "Začněte tady, přijdu se podívat jak pokračujete." Lenny beze slova přistoupila k prvnímu regálu a vzala do ruky jednu nádobu. Její obsah se zlatavě třpytil.
"Na nádoby opatrně, nešiky tady nemám rád, tady máte vodu a hadr." Filch ji chvíli pozoroval a jízlivě se usmíval. Lenny čekala na chvíli až se za ním zavřou dveře, což se taky stalo. Sklesle si sedla na židli v druhém rohu místnosti.
No jak jinak, lepší práci si pro mě nemohl vybrat, to už radši posílat hloupé zbytečné dopisy v sovineci. Byla jí zima, ponurá místnost nevypadala vábně. Chlad se vinul kolem kamenných zdí. Chvíli ještě seděla, ale nakonec se s velkou nechutí pustila do úklidu.
Musela pracovat nejméně hodinu, hmátla spěšně pro další ze skleněných nádob a čistila ji hadrem, podívala se na obsah. Byl tam nějaký tvor v průhledné tekutině. Mělo to malé pařátky a oči. Přejela hadrem po nápisu, když tu najednou na ní jedno z oček mrklo. Lenny se lekla. Pustila nádobu na zem a odskočila od obsahu, který se rozletěl po zemi.
"Bože, to je hnus. To uklízet nebudu." Ještě celá rozklepaná vzala do ruky hůlku a udělala jeden rychlý pohyb a nic. Nestalo se absolutně nic.
"Tak sakra, co se děje! to je horor." Ještě jednou zkusila kouzlem odstranit tu spoušť, ale opět se nic nezměnilo. Naštvaně schovala hůlku zpět do hábitu. Vzala do ruky hadr a hodila ji směrem na rozbitou nádobu. S kapkou štěstí se trefila přesně do místa kde byla kaluž. Stála na místě a překonávala odpor.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 bread bread | E-mail | Web | 4. září 2009 v 23:34 | Reagovat

wait; http://lapetiteprincesse.com/ propecia; http://awningnewyork.com/ celexa dosages; http://photoauctions.info/ zoloft and breast feeding; http://maptrailer.com/ doxycycline long term effects; http://lange-ag.com/ propecia; http://e-okul1.info/ cialis on line; http://channellettersnewyork.com/ safe viagra online; http://mtoliveyakima.org/ order doxycycline;

2 ball ball | E-mail | Web | 5. září 2009 v 2:48 | Reagovat

same; http://mac-quarterhorses.com/ cheap propecia; http://fjorlich.com/ accutane and ibd; http://lapetiteprincesse.com/ propecia; http://tehflyer.org/ buy prescription tamiflu; http://helpbirgit.org/ atlanta accutane lawsuits; http://mrtshirtman.com/ cheap doxycycline; http://3crharariradio.com/ cotrim ds; http://beverleyvaughan.com/ buy levitra viagra; http://awningny.com/ cheap drug retin tramadol viagra;

3 atom atom | E-mail | Web | 6. září 2009 v 0:52 | Reagovat

history; http://naltrexoneinjection.com cigarettes online; http://nadita.net viceroy lights; http://niche-street.com best buy state express;

4 next next | E-mail | Web | 6. září 2009 v 18:11 | Reagovat

least; http://naltrexoneinjection.com gitanes; http://nadita.net cheap cigarettes; http://niche-street.com state express;

5 pose pose | E-mail | Web | 7. září 2009 v 13:35 | Reagovat

study; http://naltrexoneinjection.com cigarette; http://nadita.net buy cigarette; http://niche-street.com buy golden gate online;

6 interest interest | E-mail | Web | 7. září 2009 v 20:16 | Reagovat

rose; http://naltrexoneinjection.com buy fortuna online; http://nadita.net discount davidoff cigarettes; http://niche-street.com online cigarettes;

7 chance chance | E-mail | Web | 8. září 2009 v 13:55 | Reagovat

capital; http://naltrexoneinjection.com davidoff; http://nadita.net best buy viceroy; http://niche-street.com cheap cigarettes;

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.