2. Kapitolka Zrada

31. října 2006 v 13:40 | Lucinka |  Zrada - HET
Tak duhá kapitolka, je krátká... jen se mi to tam prostě nevešlo celý....... tak pěkný počtení a prosím o komentíky......

2. Kapitola
Ráno se probudil s příjemným pocitem v břiše, těšil se na snídani, na to že ji uvidí. Věřil, že teď bude vše v pořádku. Osprchoval se a rychle se oblékl do čistého hábitu. Cesta na snídani se mu zdála neuvěřitelně dlouhá, těšil se, nevýslovně se těšil na to až ji uvidí. Někam ji pozve, věděl, že chce, a udělá to co nejdříve.
Hned po vstupu do hlavní síně po ní pátral pohledem po celé místnosti, ale neviděl ji. Skoro sklesle zasedl ke zmijozelskému stolu a na talíř si nandal několik kousků ovoce. najednou uslyšel její smích, který přicházel od vchodu. Otočil se tím směrem a uviděl ji v početné skupince. Zkřivil obličej. Skupinka motající se kolem ní nebyl nikdo jiný než Pottter, Black a Lupin.Nenápadně se díval na Lilly, ta jeho pohled zachytila a mávla na něj, pak ji ale zakryl Potter. Severus vrátil svou pozornost k talíři s ovocem, ale kdykoliv se naskytla příležitost podíval se směrem ke stolu, patřícímu nebelvírské koleji.
Snídaně skončila a studenti se začali rozcházet, Lilly se blížila ke vchodu, když ji někdo chytil za rameno.
"Ahoj Lilly."
"Ahoj." Její hlas zněl úplně jinak než předešlý večer.
"Chtěl sem…..nechtěla bys…. nešla bys……"
"Severusi nemám čas, promiň." Nenechala ho ani dokončit větu a hnala se pryč. Zůstal tam stát jako by do něj uhodil blesk. Udivovala a zároveň ho děsila ta změna chování, která nastala od včerejšího večera.
Celý den byl jako praštěný, myslel na ní. Procházel se hradem, bylo pozdní odpoledne. Najednou se zastavil.
"Ahoj."
"Ahoj Lilly."
"Promiň mi to ráno a promiň mi ten včerejšek."
"Víš, chtěl sem se zeptat jestli by si se mnou někam nešla…. do Prasinek, nebo se jen tak projít po hradě." Sotva to dořekl byl jejich rozhovor přerušen.
"Ahoj zlato." Přidala se k nim skupinka nezvaných hostů. "Nazdar Srabusi!" Potter se kolem Lilly ovinul jako jedovatý břečťan a dlouze ji políbil, dal si zvlášť záležet na tom, aby to Severus viděl. Hlavně aby viděl, že Lilly se s ním líbá naprosto dobrovolně.
"Nediv se tak mastňáku, jak sis mohl myslet, že by ses jí líbil?" Sirius ťal do živého. "Prosim tě, všichni tady viděj jak po ní slintáš." Potter se konečně odlepil od Lilly a jízlivě se podíval na Severuse."Taky bys chtěl co? Zapoměň, tohle je moje holka a vždycky bude. Už dost na tom, že ti musela dát pusu na tvář. To víš, kdo chce do naší party musí podstoupit velkou oběť!" Lilly sklopila oči, když se na ni Severus podíval. Nezmohl se na žádnou reakci, vypadal jako by ani nechápal co se právě dozvěděl. Byl zrazen, tím nejhorším sokem. Ona jediná ho mohla doopravdy zranit. Jejich hlasy se vzdalovaly, neposlouchal jen pomalu odcházel směrem ke kabinetu profesora lektvarů.
Později o prázdninách:
"Myslíš, že jsi hoden? Opravdu si myslíš, že si všechny tuto poctu zasloužíš?!
"Ano."
"Čím si myslíš, že mi pomůžeš, jsi mladý, nezkušený." Tichý chraplavý hlas zněl tmavou místností.
"Jsem bradavickým studentem." Tmou se rozlehl smích.
"Ano, ano. Samozřejmě. A myslíš si , že to stačí?!" Severus neviděl svému oponentovi do očí, ale měl velice nepříjemný pocit. "Už jsi někdy někoho zabil?"
"Ne. Ale…."
"Ale co?! Zničil si pár kotlíků v té špinavé škole?! Vypadáš jako budiš k ničemu. Tvůj rod také není nějak vážený, řekni mi alespoň jeden důvod prč bych ti měl věřit…!"
"Já…. chci pomstu!"
"Hmm, vyzařuje z tebe opravdu velká zloba, ta se hodí vždycky." Postava se pohnu směrem blíže k Severusovi.
"Crucio!"
Severus se svezl na zem. Svíjel se v neuvěřitelných křečích. Cítil jak mu pulzuje krev na spáncích. V hlavě se mu opakovala kouzelná formule, kterou slyšel jen chvíli před tím než jeho tělo zaplavila bolest. Byla tak nepředstavitelná, v životě nic takového nezažil, trvala snad věčnost. Snažil se aby nevydal ani hlásku, ale nedařilo se mu to. Z jeho úst občasně vylétl bolestný vzlyk. Když bolest konečně ustala zůstal ležet na zemi a sípavě oddechoval.
"Vstaň! Tak dělej vstaň!" Hlas se jako ozvěna dobýval do jeho hlavy, ve které ještě teď cítil bodavou bolest. Snažil se vstát, ale nohy a ruce ho neposlouchaly. Po chvíli marného snažení se to nakonec povedlo a on stál před pánem zla. Tělo měl zkřehlé, ale snažil se, aby na něm nebylo nic znát.
"Podívej se na sebe, stále si myslíš, že se můžeš stát jedním z andělů zkázy?!"
"Chci…. chci být Smrtijedem!" Dalo mu strašnou námahu mluvit.
"Dobrá tedy." Chladná ruka chňapla po Severusově ruce a vytáhla jeho černý rukáv až nad loket a přiložil mu přímo na kůži pod loket svou hůlku. Severus najednou pocítil nesnesitelné pálení, ale bylo mnohem snesitelnější něž ta bolest před tím. Po chvilce z hůlky vyšlehl malý plamen a osvítil paži, Severusův obličej a tvář pána zla. Byla bez barvy, zapadlé tmavé oči, úzké rty, semknuté pevně u sebe.
"Tak, teď patříš k nám. Pálení jizvy bude znamenat jen jediné. Úkol." Severus s velikou námahou poklekl na jedno koleno a sklonil hlavu. Jednou rukou si přejížděl po své paži, kterou nyní zdobilo znamení zla.
"Budu vám sloužit věrně můj pane."
***
Bylo po prázdninách a Severus ležel ve své komnatě. Jakmile první den po prázdninách vkročil do hradu, zavládl v něm pocit prázdnoty. Spatřil Lilly, která se objímala s tím zatraceným Potterem a za nimi se pomalu potácel Black s nějakou divnou holkou.
Vzal do ruky hůlku a v celé místnosti zhasl světlo. Tmou se rozlehl jenom jeho tichý hlas.
Nikdy nezapomenu co si mi provedla, ty ani ten hajzl a jeho kamarádíčci,
pomsta bude moje. Budete prosit abych vás ušetřil, ale já nebudu poslouchat.
Každý, kdo se mi kdy postavil bude litovat!
ZRADA SE TRESTÁ SMRTÍ
Já byl zrazen!
KONEC
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Blackie Blackie | 5. listopadu 2006 v 8:04 | Reagovat

Ahoj kočičko... už jsem to četla a říkala ti, že se mi to líbí akorát, že tohle by Lil neudělala ale hezký... ještě jednou...

pa Barča... :)

2 Simonka-lopatka Simonka-lopatka | 14. listopadu 2006 v 23:52 | Reagovat

Souhlasím s Blackie, takhle by se Lil nezachovala a myslím že ani pán Zla by tak jednoduše nevzal nevyučeného kouzelníka k sobě jako smrtijeda. Ale jinak v poho, pro odreagování proč ne

3 Lucinka Lucinka | 16. listopadu 2006 v 12:03 | Reagovat

No, jasně že by to neudělala, je eto naprosto nereálný ale proto je fanfiction.......

4 Andrejka Andrejka | Web | 11. května 2007 v 11:51 | Reagovat

Mně se to líbí. :)

5 Gylori Gylori | Web | 4. září 2011 v 14:42 | Reagovat

Nádhera.. Ten konec byl super.. :) Mě se to líbilo strašně... A i kdyby to neudělala tak tady to bylo výborně podaný. Ale na to, že jí James miloval mi přišlo divný, že musela dělat úkol aby se dostala do party.. Ale jak říkám Naprosto SUPER!..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.