2. Kapitolka -Zničím tě svou láskou

2. února 2007 v 11:13 | Šmudlinka/Lucinka |  Zničím tě svou láskou - HET
Tak tady je druhá krátká kapitolka, hezký počteníčko.

2. Kapitola
Po měsíci:
"Výborně Luno, už ti to jde opravu dobře, nitrobrana dokonce lépe. Snaž se ještě trochu a nitrozpyt bude hračka. Dnes už je pozdě, měla bys jít spát, zítra je zápas ve Famfrpálu a ty ho jistě nechceš zmeškat."
"Zrovna jsem si myslela, že se na něj vykašlu, opravdu už mi nevidíš do hlavy." Otočil se směrem ke svému pracovnímu stolu něco na něm začal přerovnávat. Kdybys věděla co si myslím doopravdy….
"A co si myslíš doopravdy?"
"Sakra Luno, jak to, že mi lezeš do hlavy, s dnešní hodinou jsme skončili, a podle naší domluvy mi do hlavy kromě výuky nepolezeš. Stále jste moje studentka slečno Meadowsová!"
"Omlouvám se pane profesore, ale vaše myšlenky se mi přímo nabízely!!!" Řekla to skoro až žertovným tónem. Za celý ten měsíc, kdy se vídali den co den, se sblížili, tykaní bylo samozřejmostí. Někdy, když chtěl Snape poukázat jak je situace vážná začal Luně vykat… ale nikdy to nemělo dlouhé trvání. Luna se divila, že nepřístupný Snape, kterého se všichni bojí, dokáže být i normální člověk ( v rámci možností) se kterým se dá i normálně komunikovat. Milovala chvíle, kdy se bavili o všem možném, milovala když ji za něco pochválil, a to nebylo často. Milovala…… Luna se zděšeně zarazila.. Milovala JEHO!
***
Celý zbytek noci nemohla spát, stále myslela na to jedno slovo - Milovat. Nebylo přece možné aby ho měla tak moc ráda. Ráno vstala unavená snad ještě více, než večer ulehala. Famfrpálové utkání, které mělo zpestřit jinak běžný fádní den ji vůbec nelákalo. Těšila se na večer jako malé dítě, věděla že ho uvidí, že mu bude nablízku. Nemohla se dočkat. Ale nakonec se přece dočkala. Jejich večerní výuka se asi v polovině měsíce přesunula do Snapeových komnat, nemohli si dovolit, aby je někdo viděl a v jeho kabinetě to nebezpečí stále hrozilo. Seděla na dřevěné židli naproti krbu a sledovala neposedné plameny. Jeho komnaty už znala perfektně. Ale vždy ji dokonale udivovalo, jak stroze jsou zařízeny. Dříve by ho na tento styl odhadovala, ale po čase, jí jeho komnaty připadaly studené, nepřátelské, ale on byl přesný opak. Dveře se rozletěly a on rázoval do vstupní komnaty. Lekla se ho tak že málem ze židle spadla. Vypadal velice naštvaně.
"Vypadni! Dělej!" Nebyl to jeho obvyklý jízlivý tón, řval na ni.
"Proč…."
"Tak ty se ještě takhle hloupě ptáš??"
"Já ale opravdu nevím o co jde."
Huso hloupá, tak ty nevíš, že slepice ze zmijozelu nemluví o ničem jiném než o tajných dostaveníčcích nějaké slečny a Snapea? Ty jsi fakt tak hloupá, že si to musela všude vykecat?!"
"Ale, já o tom opravdu nic nevím, nic jsem neřekla… NIKOMU. Přísahám."
"Konečně mi přestaň lézt do hlavy, řekl jsem ti, že krom výuky si to nesmíš dovolit!" Stále ještě řval.
"Nevím kdo je tady učitel, a kdo by si své myšlenky měl umět ohlídat…. Proti malé studentce, jako jsem já. Vždyť pro tebe by to měla být hračka, nepustit si do hlavy začátečníka. Nebo přeci jen nejsi tak dobrý jak se tváříš?!" Luna hovořila naprosto klidným hlasem, měla v úmyslu ho vytočit na nejvyšší stupeň. Věděla že už nebude mít možnost se mu podívat do hlavy. Vždy když se naštval vyplulo na povrch několik jeho tajemství. Bylo to lepší než nějaká myslánka.
"Nebuď drzá, sakra." Doháníš mě k šílenství! "Hlavně nelži, jak by se to asi dozvěděli?"
"No asi nějak ano, když to vědí, snad si nemyslíte pane profesore, že bych si dovolila něco říct? Chtěla jsem se vše naučit, proč bych to asi kazila?" Protože jsi hloupá husa!
"Nejsem sakra hloupá husa, nebo víte co… jsem….. ale když já jsem hloupá husa tak vy jste vůl!" Luna vzala své věci velice rychle vyběhla ze dveří. Nehodlala čekat na nějakou reakci, takhle dlouho naštvaná nebyla, nevěřila tomu, že ji podezírá, zrovna ji…. Už ho nikdy nechci vidět šmejda jednoho, jak jen může podezírat mě! Nechci ho vidět!!! Za chvíli si to ale zase rozmyslela. Chtěla ho vidět a moc!.
***
Uplynulo několik týdnů bez jakékoliv výuky. Chodila na normální hodiny Přeměňování, na péči o kouzelné tvory, i na Lektvary, ale Snape si jí vůbec nevšímal, snažila se mu dívat do mysli, ale stále nic neviděla. Pomalu své naděje vzdala, když jednou, opět o lektvarech zkoumala jeho mysl. Luno přijď na večerní hodinu. Nevěděla, jestli se jí to jenom nezdá, ale když se ta zpráva několikrát opakovala, věděla, že sen to určitě není. Celý den byla zasněná, zdálo se, jako by jím byla naprosto posedlá. Nikoho a nic nebyla schopná vnímat, všude viděla jen jeho, věděla, že večer musí něco udělat.
Setmělo se, a konečně nastala chvíle, kdy měla jít za Snapem na další hodinu.
"Dobrý den slečno Meadowsová."
"Proč tak formálně, Severusi?" Luna k němu přistoupila a vášnivě ho políbila. Surově ji odstrčil, a praštil ji do tváře. V jejích očích se zračila nenávist,žádné slzy, ale nenávist, snažila se ho rukou uhodit, ale vždy ji zachytil. Když mu nemohla ublížit, řekla si, že když už jí dal jednu facku, ať dá další…. Alespoň to bude pořádně vidět. Nabízela se mu, a nelíbilo se jí, že byla odmítnuta.
Přitiskla se k němu ještě těsněji a provokovala. Tentokrát už ale Snape neprotestoval žádným známým způsobem a poddal s jejímu naléhání. Konečně znala jeho komnatu opravdu do poslední místnosti. Postel se zelenočernými závěsy, a s černým saténovým povlečením vévodila celé ložnici, pár poliček na zdích komnaty, velké křeslo a knihovna. To bylo vše co se zde nalézalo, ale jediné co ji v tuto chvíli zajímalo, byla postel.
***
Probudila se. Podívala se na pravou stranu postele, ležel tam. Tak to nebyl jenom sen!!! Podívala se na hodinky, byly čtyři hodiny ráno. Myslela si že Severus ještě spí a tak se k němu přitulila. Jeho chladná reakce ji překvapila. Odsunul se od ní, a když se snažila ho obejmout raději vstal z postele.
"Co se děje?"
"Odejdi." Řekl naprosto chladně.
"Ale, já myslela…."
"Ty si myslela? Tak to se ti za poslední měsíc stalo poprvé že?"
"Jak to myslíš?"
"Jsi opravdu tak naivní nebo to jenom hraješ? Pročpak myslíš, že jsem tě celou tu dobu učil po večerech nitrobranu?"
"Chtěl si mi pomoct."
"Myslíš? Chápu, mladá nezkažená dušička…. Chtěl jsem pomoci, ale sobě. Myslíš, že ti to co si se naučila opravdu k něčemu bude?"
"Jo myslím."
"Opravdu si myslíš, že já bych ti chtěl s něčím… s čímkoliv pomáhat? Šlo jen o tohleto!" Zasmál se a ukázal na postel. Luna nevěřila svým uším, do očí se jí draly slzy.
"Jak si to mohl udělat?"
"No docela jednoduše, musel jsem najít nějakou hloupou husičku, která mě obdivuje, a která mě má ráda… namazat jí trochu medu kolem pusy a pak….. hádka…. No a konec už znáš… Jak sladké je usmiřování že?!"
Luna vstala z postele a sesbírala si věci, které byly poházeny po celé komnatě a oblékla se. Stalo se to co chtěla, ale bláhově si myslela, že z toho bude láska na celý život.Po tvářích jí stékaly slzy. Nechtěla aby jí viděl takhle slabou, naštvaně si přejela hřbetem ruky po tváři. Jeho smích jí zněl v uších.
"Nenávidím tě!"
"Snad si mě opravdu nemilovala, milovala? To je tak sladký, ale hloupý"
Stála ve dveřích, už nedokázala ovládat své emoce a rozplakala se naplno.
"Já… Já tě zničím! Zničím tě svou láskou!!!" A zabouchla za sebou.
EPILOG
"Severusi, nerad to dělám, ale musí to tak být. Bohužel tě na této škole nemohu nechat, jak víš Rodiče Luny Meadowsové jsou velice vlivní, a jakkoliv důležitý si pro Fénixův řád nebo pro mě, musím tě vyhodit."
"Ale, to přece nejde…"
"Věř mi Severusi, kdyby byla jiná možnost tak bych se pro tebe snažil udělat cokoliv…… ale znásilnit studentku a ještě z vlastní koleje…. Nejde to jinak, opravdu ne." Luna stála vedle ředitele Brumbála a tvářila se jak nejubožeji mohla, ale myšlenkami byla úplně někde jinde.. Říkala jsem ti, že tě zničím svou láskou!
O dvacet let později:
Dvě osoby stály s napřaženými hůlkami proti sobě.
"Dipertino!"
"Expeliarmus!" Kouzlo expeliarmus ale přišlo pozdě a Snapea naplno zasáhlo kouzlo druhé osoby. Snape poklekl v bolestech, hůlka mu vypadla z rukou. Druhá osoba přistoupila a strhla si svou kápi. Chlapec, mladý muž stál nad zuboženou Snapeovou postavou. V očích měl výraz neuvěřitelné zášti.
"Tak to dokonči! Dělej Damiene!"
"Máš pravdu… měl bych…."
"Si slaboch , jako ona! Jsi její krev a je to poznat."
"Ale jsem napůl také z tvé krve, i když bych raději nebyl!"
"Tak dělej, tvoje matka byla stejně jen taková hračka, stejně jako si ty!" Poslední Snapeova slova chlapce rozhořčila natolik, že neváhal už ani minutu a vyřkl jednu z kleteb, která se nepromíjí.
"AVADA KEDAVRA!"
Snapeovo tělo kleslo na chladnou zem. Chlapec k němu ještě poklekl.
"Matka ti ještě něco vzkazuje!" Mávl hůlkou a tmou se rozlehl ženský hlas
Zničím tě svou láskou!
KONEC
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Domča Domča | E-mail | Web | 14. února 2007 v 23:14 | Reagovat

Čusky busky, hele můj blog pořádá soutěž o nej blog, myslim že máš celkem šanci tak se přihlaš, můžeš do 19.2. tak honem!!!

2 Lucinka Lucinka | E-mail | 20. února 2007 v 17:00 | Reagovat

klásný, ale překvapivej konec, Snape je plostě parchant....jejda

3 Blikačka Blikačka | 22. února 2007 v 19:34 | Reagovat

tak to je dost velkej mazec....hej tak to ...vlasně ani newim co dodat ...prostě GENIÁLNÍ....

4 Fidorka Fidorka | Web | 14. března 2007 v 20:05 | Reagovat

super... Ten konec se fakt vyvedl

5 Falkira Falkira | Web | 14. dubna 2007 v 21:35 | Reagovat

Merline. Snapík je parchant, ale tohle? Mě to sedí víc na Luciuse. Já nemám ráda tragický konce. Je to hezky napsané, jen...no já jsem prostě na ty happy endy.

6 Idril Idril | Web | 17. dubna 2007 v 17:44 | Reagovat

ježda, žádný happy end jak sem čekala. Fakt smě překvapila....drsný

7 Šmudlinka Šmudlinka | 17. dubna 2007 v 18:24 | Reagovat

Jsem ráda, že tě to překvapilo Idril..... :o)

8 Hornet Hornet | Web | 11. května 2007 v 21:32 | Reagovat

Tak takový konec jsem nečekala!! smutný :(

9 Oli Oli | 15. června 2007 v 15:16 | Reagovat

To bylo opravdu hodně nečekaný, ale moc hezký!

10 Jááá =o))) Jááá =o))) | 12. září 2007 v 15:59 | Reagovat

zajímavý

11 blakie blakie | 15. září 2008 v 2:25 | Reagovat

Zlaticko moje je to po dlouhe dobe co jsem neco cetla... moc se mi to libilo... sice bych k tomu mela vyhrady... ale jinak to bylo fajne..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.