3. Kapitolka - Není vše takové, jak se zdá - HET

19. května 2007 v 23:50 | Lucinka |  Není vše takové, jak se zdá - HET
Tak, je tu třetí kapča, ani jsem jí po sobě nestihla překontrolovat, tak se za případné chybky omlouvám, doopravím to později..... jinak bohužel na 4 kapitolku si budete muset počkat déle, asi tak do středy, mám toho hodně, ale slibuju že bude... :-) a slibuju, že čtvrtá kapitolka rozhodně nebude kapitolkou poslední... začínám chytat slinu... :-) Takže Přeju pěkné počtení a ještě malá prosbička: KOMENTUJTE PROSÍM!!!! Lucinka

Konečně se dokopala k tomu, aby vstala. Otočila se k posteli a potichu jí stlala. Na vedlejší posteli se zavrtěla Beth. Morgana se po ní ohlédla, ale když viděla, že v klidu spí vrátila se ke stlaní. Chvíli jí to trvalo, jako perfekcionistka nesnesla, aby někdy byl nesprávný přehyb či hrbolek. Naposledy dlaněmi uhladila postel a odebrala se ke své skříni. Naprosto automaticky sáhla po osušce, čistém prádle a normálním oblečení, vše složila do úhledného komínku a vzala do rukou. Po špičkách se vykrádala z komnaty. Do umývárny došla, jak nejrychleji uměla, nikdo tam nebyl. Byla ráda, že ji nikdo nebude rušit, chtěla mít trochu klidu, věděla, že přes celý den si ho jistě moc neužije. Na mysl jí zase vytanula postava s delšími tmavými vlasy, orlím nosem a onyxovýma očima. Na chvíli se zasnila. Hmmm, co bych dala jen za jeden jeho vroucný dotek, za jeho pohled, který by nebyl jízlivý. I když, co mě na něm tak vzrušuje…
"Samozřejmě jeho jízlivost." dopověděla nahlas. Sundala si pyžamo, složila ho a položila na poličku. Pantofle, které zula a nohou posunula o kousek dál. Jakmile se její nohy dotkly chladné země projel jí celým tělem nepříjemný pocit, na těle jí naskočila husí kůže. Chtěla si sundat i spodní prádlo, ale zarazila se. Nepříjemný pocit ovládl její tělo. Já jsem snad paranoidní. Porozhlédla se po celé místnosti, ale nic neviděla, za to slyšela, cupkání, které se pomalu přibližovalo, najednou z jednoho tmavého rohu vylezla malá postavička.
"Promiňte, Wendy nevěděla, že tu takhle brzo někdo bude. Wendy přinesla mýdlo."
"Ano, samozřejmě, to je v pořádku." Skřítka luskla prsty a v polici naproti ní se objevilo nejméně padesát kusů mýdlíček. Morgana se na skřítku usmála.
"Tak, Wendy udělala to, co měla a teď půjde. Nashledanou." Morgana kývla hlavou a jakmile skřítka zmizela, sáhla pro jedno mýdlíčko, a sundala si zbytek oblečení. Mýdlíčko po zemi poslala ke sprše a prádlo složila a položila hned vedle pyžama. Otočila se a po špičkách šla ke sprše, natáhla se po kohoutku aby pustila vodu. Druhou rukou chtěla zapnout i druhý kohoutek s teplou vodou ale jakmile nakročila šlápla na studenou vodou zmáčené mýdlo a uklouzla. Padala dozadu, ale zachytila se jednoho z kohoutků snažila se nedobrovolný pád ustát, ale jakmile se snažila vyrovnat noha jí opět podjela a ona hlavou padala směrem ke kohoutkům, cítila jak ji kov lehce zavadil o čelo, pak cítila jen mokrou zem.
***
Zvedla se, bolelo ji rameno, které si tím pádem musela nějak poranit, ale to nebylo nic, pod sebou uviděla krev, lekla se. Osahala si obličej. Na rukou viděla krev, která se jí po chvíli smísila s vodou. Zvedla mýdlo, jak se ohnula zamotala se jí hlava, musela se opřít o zeď. Rychle se omyla, sáhla po osušce a zabalila se do ní. Opatrně došla k zrcadlu, aby se podívala, jak velké škody na jejím obličeji zanechal ten pád. Setřela ze zrcadla páru, která tam během chvíle vytvořila clonu. Nad obočím měla jen malou ranku, ze které jí stékal pruh krve.
"Taková malá ranka a krve tak moc, to nechápu." postěžovala si nahlas. Osušila se,a oblékla do čistého prádla, a do normálního oblečení. Malým ručníkem si otřela čelo a odešla do komnaty. Nechápala jak to, ale ostatní stále ještě spaly. Nechtěla být v komnatě sama a nudit se, a tak se vydala na snídani. Přemýšlela, co bude dělat v Prasinkách, byla tam už tolikrát, že by jimi prošla i poslepu. V hlavním sále bylo jen málo studentů, u zmijozelského stolu seděli čtyři, všichni se zaujatě vrtali v talířích. Morganě zakručelo v žaludku. Usadila se, a nandala si trochu ovoce a kukuřičné lupínky. Podívala se k profesorskému stolu. Jejich pohledy se střetly. Rychle uhnula a věnovala pozornost své misce. Polilo jí horko, jeho pohled byl pronikavý. Dodala si odvahy a podívala se tam znovu. Už tam nebyl, ucítila zklamaní. Sakra, to je jako naschvál, prostě jakákoliv vhodná chvíle, a já… silně sevřela lžíci, kterou držela v ruce.
"Hojda Morgano, tak jakpak si se vyspala?"
"Beth, docela dobře, ale ty vypadáš, jako kdyby tě přejel náhlaďák." Řekla posměšně.
"Jo, zase jako vždy umíš člověka potěšit…"
"Promiň já to tak nemyslela, jenom vypadáš, jako by si se moc nevyspala…"
"Hmm, taky že ne, byli jsme s Ronem.. ehm, jak to říct, velice zaneprázdněni.." usmála se tajemně.
"Jasně to si dovedu živě představit.. ááá teda né živě!" opravila se a otřásla se. Do pusy si strčila poslední dávku kukuřice s ovocem a zvedla se.
"Musím pádit, chci být v Prasinkách co možná nejdříve, nebude tam takový nával."
"Jo, jasně, tak se tam snad potkáme." pravila Beth a mezi řečí si nandávala míchaná vajíčka.
***
Morgana měla pravdu, Prasinky byly prázdné, po ulicích chodilo jen pár usedlíku, ale po studentech ani vidu ani slechu. Jakmile odešla ze snídaně, sundala hábit a na cestu se vydala jen v klasickém oblečení. Bílá košile, černé tříčtvrteční kalhoty, cítila se konečně jako člověk. Její kroky rozhodně mířily do hostince U Prasečí hlavy, nevěděla jestli jí tam někdo pozná ale spoléhala na to že ne. Už kolikrát si chtěla dát ohnivou whisky. Nepila často, ale nyní měla chuť dát si jednu sklenku. Zatlačila do dveří, které se s vrzáním otevřely. Zatuchlý zápach jí praštil do nosu, překonala počáteční nechuť a vstoupila. V tmavé místnosti bylo jen málo lidí.
"Jednu ohnivou whisky."
"Ne."
"Co? A co je důvodem proč mi nenalijete?"
"Jste studentka!"
"Ale….." Morganin hlas prosytila zlost, než však stačila reagovat do jejich krátkého rozhovoru vstoupila třetí osoba. Položila jednu ruku na špinavý bar a poklepala prsty.
"Nalijte slečně to co chce, a to okamžitě!" Otočila se. Její oči hleděly do úst profesora Snapea. Srdce se jí zastavilo, byla u něj až moc blízko. Stál přímo za ní, ruka, kterou měl položenou na baru křečovitě sevřela neopracovaný okraj desky. Byl to jen moment, pak okamžitě poodstoupil.
"Slečno Ehran, nemyslete si, že tohle je pravidlem, chápu čím jste v poslední době prošla, a myslím, že jeden panák vám nic neudělá. Ovšem jakmile se o tom někdo dozví…. Nepřejte si mě!"
"Jistě pane profesore." Podívala se mu do očí, vypadaly jinak.
"Co se stalo?!" Snape se Morganě podíval na ranku na čele, aby na ni lépe viděl musel odhrnout pramen vlasů, dotkl se jí. Zachvěla se. Po těle se jí rozlil zvláštní pocit.
"To, to jen malá nehoda, nic vážného." Jakmile si Snape uvědomil, co dělá rychle ruku stáhl. Připažil a nenápadně, tak aby si toho nikdo nevšiml promnul prsty. Stále cítil na rukou její hebkou pleť. Zatnul ruku v pěst a zaryl své nehty do dlaně, jako by se chtěl potrestat.
"Byla jste s tím na ošetřovně?" neovládl svůj hlas, zněl trochu přidušeně.
"Ne, myslím, že to není nutné, nic to není."
"Jakýkoliv, i když malý úraz může být vážný, jste nezodpovědná. Strhává…" zarazil se, uvědomil si, že je zbytečné jí strhávat nějaké body, poodstoupil ještě o kousek, otočil se a šel se opět posadit, na jeho stole stálo už několik skleniček od ohnivé whisky. Morgana vzala do ruky svého panáka a přistoupila k jeho stolu.
"Mohu si přisednout?"
"Ne."
"Proč? Vadí vám to snad?" Snape se porozhlédl po hospodě.
"Ano, vadí."
"Alespoň si můžeme pormluvit o…."
"Mlčte!" zvýšil hlas a nezvykle hrubě dodal " To si snad myslítě, že to jsou věci, které můžeme probírat tady?"
"Já, omlouvám se, nemyslela jsem, že je to…"
"Tak teď už to sakra víte tak mlčte, dělejte sedněte." Morgana se na něj polekaně podívala, od chvíle co se jí tak jemně dotkl prošel jeho obličej neuvěřitelnou změnou, byl to opět ten starý Snape, kterého znala.
"Jakmile se v Prasinkách začnou scházet studenti půjdeme. V hradu bude klid…. Půjdu dříve, aby si nás nikdo nespojil dohromady." Pohrdavost v jeho hlase ji znechutila.
"A víte co? Já přijdu až večer, na trest!" naráz do sebe vyklopila celou skleníčku a tvrdě s ní bouchla o stůl.
"Naschle večer pane profesore!" její hlas zněl odhodlaně, ale jakmile se za ní zavřely dveře uvědomila si co právě udělala. Ten mě večer rozčtvrtí, zabije, nebo ještě lépe, nakrájí mě jako přísadu do nějakého nechutného lektvaru… Já jsem ale husa!
Pokračování příště :-)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 jandaba jandaba | 20. května 2007 v 0:01 | Reagovat

Paráda.. těším se na další kapitolku.. jinak hustý.. sevřel ruku.. že vím z jakýho filmu to máš?(aspoň v to doufám, prostě se mi připomněl jeden film a myslim ze to tam bylo taky) :) tak jen tak dál kotě moje:)

2 candy candy | 20. května 2007 v 0:55 | Reagovat

ze komentujte ! sakra, myslis si ze je take jednoduche nieco taketo okomentovat? :D nieco co je tak super ze clovek ma nutkanie sa opakovat ako uz milion krat.... nadhera :) krasne :) parada  :)

3 Morgana Ehran Morgana Ehran | E-mail | Web | 20. května 2007 v 9:22 | Reagovat

super! to byla vazne neco. docela dlouhé, tiše závidim...a ke všemu tak dobre. nevím co dodat. :) vázne great. nesmirne se tesim na dalsi.

4 Andýsek Andýsek | Web | 20. května 2007 v 10:37 | Reagovat

Máš ohodnocený blogísek ;o)

5 xmona xmona | 20. května 2007 v 12:16 | Reagovat

super:-)

6 xmona xmona | 20. května 2007 v 14:47 | Reagovat

LIDIŠKY DEJTE SEM OZNAM IVIKA.BUBLIKA ŽE JE FINÁLE O NEJ BLOG http://danecek26.blog.cz/0705/finale-souteze-o-nej-blog TAK AŤ TO VYHRAJE VŽDYŤ JÍ TO PŘEJEME:-) TAK HLASUJTE!!

7 jitlinka jitlinka | Web | 21. května 2007 v 7:43 | Reagovat

Jo, je to hezký.-)

8 Falkira Falkira | E-mail | Web | 21. května 2007 v 16:14 | Reagovat

Povedené. :) Uch, ale dávat si panáka takhle ráno? To musí být dost otrlá dívka. Myslím, že se mnou by to šlehlo. :) Jinak se moc těším na pokračování. :)))

9 Morgana Ehran Morgana Ehran | E-mail | Web | 21. května 2007 v 17:26 | Reagovat

mám zkušenosti:))))))))))))))

10 Šmudlinka Šmudlinka | 21. května 2007 v 17:43 | Reagovat

panák někdy po ránu dost pomůže... :-)))) I když jak kdy a jak komu že?? :-)))) no já bych teď každopándně potřebovala nejmíň flašku něčeho tvrdýho, nedala jsem jednu zkoušku, mám toho moc, ale do konce týdne snad další kapču napíšu..... Možná, nějak se necejtim...... trošku na mě dolehlo všechno z poslední doby..... a ta zkouška byla poslední kapkou.... :-(((

11 Morgana Ehran Morgana Ehran | E-mail | Web | 21. května 2007 v 19:44 | Reagovat

to je mi líto:( snad to bude dobre. nejsem moc dobrá na povzbizeni. :( no nevim, vco napsat...

12 Šmudlinka Šmudlinka | 21. května 2007 v 20:17 | Reagovat

v poho, já to napsala hlavně kvůli tomu aby jste věděli že důvod proč teď nepřibude nová kapča neni nějaká malicherná záležitost.... ty zkoušky to je prokletí...... :-((

13 Falkira Falkira | E-mail | Web | 21. května 2007 v 20:53 | Reagovat

Och, to je mi líto. Přeju hodně sil, ať to všechno pěkně zvládneš. :)

14 Šmudlinka Šmudlinka | 21. května 2007 v 20:58 | Reagovat

děkuju...... já bych tak ráááááááda psala, zrovna teď mám tolik nápadů, na dva nové slashe, na ostřejší hetero, do toho už vím tak dvě kapitolky dopředu co se stane!!!!!! a já  musim čučet do skript!! To je jak za trest..... snad mě ty nápady neopustěj :-))))

15 Morgana Ehran Morgana Ehran | E-mail | Web | 21. května 2007 v 21:22 | Reagovat

doufám, ze ne:) nápady se drzi zuby nehty dokud je nenapises . to vím z vlastní zkusenosti(kolik, ze mám ted rozepsaných kapitolovek?=))))

16 Šmudlinka Šmudlinka | 21. května 2007 v 21:24 | Reagovat

:-))) hih, všechno jsem si poznamenala, takže kdyby náhodou tak si to pročtu a pojede to, jen aby byla náladička... :-)))) ale to snad nebude problém, těším e až se mi uleví a zase budu mít klid, a budu psáááááááát :-))))

17 ivik.bublik ivik.bublik | Web | 24. května 2007 v 23:08 | Reagovat

úžasný těším se na další :))))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.