1. Kapitolka - Není vše takové, jak se zdá - HET

17. května 2007 v 0:35 | Lucinka |  Není vše takové, jak se zdá - HET
Tak lidišky je tu první kapitola mé první kapitolovky. Je to dílko na přání pro jednu milou slečnu, jejíž jméno je Morgana Ehran (pardon její nick). Jak je z názvu vidno jde o HET, konečně po dlouhé době HET. Takže všem, a hlavně Morganě, přeji pěkné počteníčko.. A Lidi, předem děkuji za komenty.... :-)
P.S. Já vím, nejni to moc dlouhé, ale v kapitolovkách jsem nováček :-) Díky za pochopení :-)))
Vaše Lucinka

"Cože? Morgano ty si normální cvok!"
"Nejsem… prostě to tak je."
"Ty mi teda dáváš, jak si mi to mohla neříct?"
"Beth, vidíš, jak reaguješ? To je ten důvod. A nedávej oči v sloup!"
"Bože, no dobře, je to tvoje věc…. Já to beru. Beru to, ale naprosto to nechápu!"
"Prostě se mi líbí Snape, co je na tom tak nepochopitelného?"
"No třeba to, že je to ten nejhorší, jízlivý, hrubý profesor co kdy žil!"
"A to je ono, to je to co se mi na něm líbí, je originální, není to střevo, které tě obletuje, stále ti přitakává a bojí se všeho jako tvůj Ronánek!"
"Ježiši, chodíš s Ronem ty, nebo já!"
"Jo jasně, že ty."
"Tak ho nech na pokoji, mně se prostě líbí takový jaký je!"
"Tak bys to měla pochopit, mně se Snape prostě líbí, a to jak se chová to je prostě.. prostě úžasný."
"Dobře, myslím, že nemám žaludek na to probírat jak je Snape dokonalý…."
"Tak snad chápeš proč jsem ti to řekla až teď."
"Ok, dobře, tak dobrou!"
"Dobrou." Morgana se zavrtala do nadýchaných peřin a zavřela oči. Před očima se jí objevila jeho postava, po tváři se jí rozlil úsměv, se kterým také usnula.
***
"Kdybych mohl, hned bych vás všechny vyloučil ze školy! Vy jste jen napodobeniny kouzelníků, ne, ani to nejste. Motáci! Všichni do jednoho jste k ničemu!!!" Obávaný profesor lektvarů stál nad stolem vyděšeného studenta. "Pane Longbottome, kolikrát vám mám říkat, že výtažek z Prašivce skalního se přidává do vlažného lektvaru!"
"A..a…ano pane profesore." Neville sklonil hlavu a svým pohledem provrtával podlahu, na které se válely zbytky roztříštěného kotlíku.
"Strhávám Nebelvíru 20 bodů za vaši neskutečnou nešikovnost pane Longbottome!!!" Morgana seděla jen kousek od nich. Svůj lektvar naposledy zamíchala, odložila nepotřebné náčiní a opřela se o opěradlo židle. Snažila se nevypadat znuděně, dívala se směrem ke Snapeovi, který rázně pochodoval po třídě a kontroloval kotlíky s lektvary.
Je tak,… tak…já se z něj asi zblázním…
"Ano slečno Ehran, u zkoušek se ze mě určitě zblázníte, ale teď uhněte, ať se mohu podívat na ten váš výtvor. Naklonil se nad její koltík. Morgana málem omdlela, byl těsně vedle ní, cítila jeho lehkou vůni. Čím to asi tak může vonět? Nemohla rozpoznat to co cítila, jen věděla, že se jí to líbí. Zrudla, když zjistila, že ji to vlastně i vzrušuje. Sakra, ta vůně. Snape se velice rychle napřímil a vrhl po Morganě zvláštní pohled. Neobvykle rychlou chůzí se vrátil ke katedře a posadil se.
"Slečno Ehran, váš lektvar je docela dobrý, jen…"
"Jak, docela dobrý? Vždyť je viditelně nejlepší!!!" velice rychle se probudila ze svého vzrušení. Jakmile to vyslovila zrudla. Uvědomila si jak to muselo vypadat.
"Vaše namyšlenost nezná mezí slečno Ehran, kdyby jste nebyla studentkou mé koleje strhl bych vám tučnou sumičku bodů, takhle jste si vysloužila týdenní školní trest." Jedno lepší než druhé! Nasupeně zabořila oči do Snapeova obličeje. Její oči ho propalovaly. Nevydržel to a uhnul pohledem. Morgana se zaradovala. Nečekala takovouhle reakci. Co to mělo znamenat? Více nad tím nestihla přemýšlet, byl konec hodiny. Vzala si své pomůcky a vydala se z učebny.
"Slečno Ehran dnes v osm hodin!"
"Jistě pane profesore." ironie z jejího hlasu přímo čišela. Bylo jí jedno jestli bude potrestaná, dokázala myslet jenom na to, že bude v jeho blízkosti. Čekala ji ještě hodina Přeměňování, ale nechtěla tam jít. Procházela se chodbami hradu a snažila se vyčistit si hlavu. Nechtěla, aby, jakmile přijde ke Snapeovi, provětral její hříšné myšlenky. Chtěla bych vidět, jak by se tvářil, kdyby se v mé mysli uviděl nahý…. Ta myšlenka jí sama o sobě přišla docela vtipná. Měla sto chutí to vyzkoušet. Procházela se, ani nevnímala kudy. Z jejího nevědomí ji vytrhl hlasitý zvuk. Její srdce se rozbušilo leknutím. Otočila se.
Zhluboka si oddechla. Spatřila Paní Norisovou.
"Hloupá kočka!" řekla trochu hlasitěji než chtěla.
"Co tu děláte?!" skřípavý hlas Morganu vyděsil podruhé.
"Pane Filchi, já… "
"Nechci slyšet nějaké přihlouplé výmluvy, nemáte být někde jinde? Teda, rozhodně máte, tady jsou komnaty, do kterých mají studeni zapovězený přístup!"
"Já…" Morgana se podívala kolem sebe a skutečně, zjistila, že zašla tam kam neměla.
"Vypadněte odsud, z jaké jste koleje? Jak se jmenujete."
"Zmijozel, Morgana Ehran." Jejíhlas už nabral normální tón.
"Můžete si být jistá, že se o tom profesor Snape dozví, a jistě z toho budete mít pěkné problémy, doufám, že vám dá nějaký pořádná trest." Morgana spolkla svá slova o tom, že už jeden trest má, a že jí to rozhodně vadit nebude a jen se na Filche podívala.
"Samozřejmě, mohu jít?"
"Víckrát ať vás tu nevidím., pojďte paní Norisová." Kus brnění, která Paní Norisová shodila na zem zvedl a odcházel. Ještě jednou se za Moranou otočil.
"Ať se to neopakuje, nebo půjdu za panem ředitelem!"
***
Venku se setmělo, po hradě se rozsvítily svíčky, jejich světlo ozařovalo chodby a stíny které se vytvořily dělaly hrad strašidelnějším. Morgana byla zvyklá procházet se ztemnělým hradem. Rozhodla se, že si zajde na večeři. Neměla hlad, ale chtěla ho vidět. Nabrala směr do hlavního sálu. Stoly se prohýbaly pod tíhou dobrého jídla. Usadila se ke zmijozelskému stolu. Nandala si na talíř trochu zeleniny a očima přejížděla stůjl u kterého seděla většina profesorů. Snape mezi nimi nebyl. Byla zklamaná. Jsem hloupá, vždyť ho uvidím zachvěli. Vidličkou se přehrabovala v talíři. Najednou všechen šum v sále utichl.
"Sonorus!" Hlas zahřměl s takovu razancí, že se většila studentů lekla, Morgana samozřejmě taky.
"Mílí studenti, jelikož se vyskytli nečekané události, které by mohly znamenat nebezpečí pro všechny, je dnes přísný zákaz vycházet ze svých komnat po deváté hodině." Morgana se podívala na stojícího ředitele.
"Sakra, to to nemohl dát od osmi? Budu muset k McGonagalce, Sakra, já tomu trestu prost neuniknu." Chlapecký hlas zněl podrážděně. Morgana se podívala kdo to vedle sedí. Malfoy. Nesnášela ho, úlisný malý blonďák, sice byl ze zmijozelu, ale jeho chování jí štvalo. Přála mu ten trest. Sama se nad jeho větou zamyslela. Byla ráda, že zákaz je až od deváté hodiny, znamenalo to, že na trest bude muset jít, ale zároveň i to, že ji Snape bude muset pustit dříve. Čištění kotlíků a krájení všemožné havěti už jí nevzrušovalo, tak jako obávaný profesor lektvarů.
Pokračování příště…………. :-)
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Šmudlinka Šmudlinka | 17. května 2007 v 0:37 | Reagovat

Jo já vím , uhozená anketa, ale já tu moc anket nemám, tak jsem tu něco chtěla mít.. A lidi, bude se to opakovat, mé šílenství nezná mezí :-)))))

2 Mish.k.a Mish.k.a | E-mail | Web | 17. května 2007 v 9:28 | Reagovat

Je to opravdu super! FAKT!

Chodíš psát na FanFistion Harryho Pottera? Jestli ne, tak bys měla!

ROZHODNĚ budu čekat na pokračování !!!!!!!!

3 Šmudlinka Šmudlinka | 17. května 2007 v 9:33 | Reagovat

No, Mish.k.a. mám povídky na potterpovídkách, ale moc dobře mi je tam neohodnotili, takže jsem zatím tak trochu v pozadí, třeba mě napadně nějaká povídka, která se jim bude líbi, musím uznat, že tam je dosti náročné čtenářstvo......

Jinak jsem ráda, že se ti to  líbí, snad se dneska dostanu k napsání další kapitolky... jsem celý den v práci, tak uvidíme podle lidí... :-)

4 Falkira Falkira | E-mail | Web | 17. května 2007 v 13:10 | Reagovat

Hih. :)) To se mi líbí. Jo, ale když jsme u toho, matně si vzpomínám, že mám slíbenou peprnější povídku SS/HG. :) Ne, nechci tě honit, jen kdyby se ti třeba náhodou chtělo. :)))

5 jandaba jandaba | 17. května 2007 v 13:25 | Reagovat

fakt pěkný.. těšim se na další kousky.. a doufám že tam bude i něco 18+ ;o) diť mě znáš..

6 Morgana  Ehran Morgana Ehran | E-mail | Web | 17. května 2007 v 13:59 | Reagovat

"D to je naprosto skvely. teda ze sis pospisila! moc dekuji. hrozne si toho vázim:) tohle se mi mooc libi. mensi otazecka: ta hlavni postava má jen moje jmeno nebo sem to celá já?:))) jestli to druhý tak dost vystizne, já a ironie jsme velci kamaradi:)) a su vegetarian:)))) je  pis dál sem hodne zvedava ako to bude pokracovat:))

7 Morgana  Ehran Morgana Ehran | E-mail | Web | 17. května 2007 v 14:20 | Reagovat

jinak smudli:) na potterpovidkach tez vydavam a povim ti, davam ti za pravdu. ted sem si cetla na nem komenty u tve povidky a mám chut nekoho nakopat do zadnice. rychle vsichni padesat metru ode me:)) vis proč potterpovidkam rikam Lahůdkárna? protoze tam si ty nebohy autory doslova vychutnávaj, kritizuj co jim prsty stačí, nemaj vubec chut hledat na tom neco kladnýho. stehuju se k San:)

8 Giner Giner | 17. května 2007 v 15:32 | Reagovat

Povedlo se ti to! Fakt super, těším se na pokračování:-)

9 xmona xmona | 17. května 2007 v 18:41 | Reagovat

bezva těším se na další:-)))))

10 ivik.bublik ivik.bublik | 17. května 2007 v 19:13 | Reagovat

úžasný :))) škoda že další si přečtu až bude po zkouškách

11 Šmudlinka Šmudlinka | 17. května 2007 v 22:49 | Reagovat

Jandabo.. 18+ a nejlépe slash co?

Falki: jj vím o tom, jen musím mít tu správnou náladu.... a hlavně jde o nápad, neboj dočkáš se.. myslím na to. Jo jinak nevím jestli si to byla ty (možná) už se mi konečně povedlo záhlaví, nejsou roztahané obličeje, a není to zrnité či cokoliv... takže jsem ráda.. :-)

Morgano, no jelikož tě moc neznám tak to bylo spíš tak z mé hlavy, ale jestli to na tebe sedí tím líp :-) alespoň se do toho lépe "vžiješ" :-) Děkuji ti za zastání  - názor na pottpovídky, trošku jsem ty jejich komenty nechápala... depresivní díla a ony si myslej že je to MS.. no, každej má svůj názor že?

Všem: No jsem ráda, že se vám to líbí, kapitolovky nejsou má silná stránka, bojím se že ztratím nic a už nenavážu.. tak uvidím. Snad se to povede.. držte mi palčíky holčiny... :-)))

12 Šmudlinka Šmudlinka | 17. května 2007 v 22:50 | Reagovat

Jandabo... 18+.. no nebudu odhalovat nic předem, ještě to není vymyšlené, takže to vlastně bude překvapení i pro mě.....

13 Morgana Ehran Morgana Ehran | E-mail | Web | 18. května 2007 v 8:39 | Reagovat

neznás, ale docela se v tom vidim! nj zastat se musim, já to znám. boze, vsude jindy dokazi kometovat normálne jen tam tak.. kriticky! cs zanevrela sem na ne. nj . tak drzim palce!:)

14 blackie blackie | 18. května 2007 v 12:15 | Reagovat

hm.... píšeš fakt dobře... mrško :)

Ne jen tak dál.... vypadá to zajímavě... ale jestli je to kapitolovka tak to bude tuplem zajímavé...

To jsem teda zvědavá co s tím provedeš... taky jsem se

snažila... ne sice jako ty... ale snažila... :) Můj blog má novou image.

Tak kočičko jen tak dál...

15 Elis=o) Elis=o) | Web | 18. května 2007 v 13:19 | Reagovat

Ahoj!Chceš se přihlásit do soutěže Miss Blog??Tak zajdi na můj blog a přihlaš se...Máš super blog:)

16 jandaba jandaba | 18. května 2007 v 15:30 | Reagovat

Teda to neni pravda.. jen slash nemusí být... Těch tu pár je:D ale pokračuj v týhle povídce je fatk supr.. kdyby ti došly nápady tak houkni a u mě najdeš fantazii :D diť víš jak to myslim O=o)

17 Šmudlinka Šmudlinka | 18. května 2007 v 15:34 | Reagovat

Jandabo :-) je mi to jasné zlatko, nodnes večer nebo zítra ráno přibude nová kapča :-) Jen je to pro mě rochu nezvyk, v kapitolovce nemusím do každé kapitoly dávat nějakou akci, je to docela uvolnění

18 jandaba jandaba | 18. května 2007 v 15:35 | Reagovat

Tak vidíš.. aspon se vypíšeš a nemusíš koumat kdejakou akci:) tak supr.. Už se moc těšim

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.