2. Kapitolka - Není vše takové, jak se zdá - HET

18. května 2007 v 21:25 | Lucinka |  Není vše takové, jak se zdá - HET
Tááák je tu druhá kapitolka, doufám, že se vám bude líbit... Začíná se to majiko zamotávat, tak jen doufám, že se do toho taky nezamotám.. :-)))

Bylo skoro osm hodin. Morgana stála před Snapeovým kabinetem, už několikrát klepala, ale odpovědi se jí nedostalo. Nervózně si začala poklepávat nohou. Zkusila to ještě jednou, tentokrát mnohem silněji. Nic. Opřela se zády o chladnou kamennou zeď a založila si ruce na prsa. Co se asi děje tak důležitého, kdybych se zpozdila já, tak zmijozel nezmijozel, strhl by mi pár bodů, je to nespravedlivé. Opět si začala podupávat nohou. Snape, za tvůj pozdní příchod ti strhávám padesát bodů!
"Na to ani nemyslete!!" zvýšeným hlasem volal z dálky. Ježíš, jakej dosah má ten jeho myšlenkovém radar?!
"Dosti velký dosah slečno Ehran!" Přiblížil se k ní tak, že mu mohla vidět do obličeje, dokonce natolik, že cítila tu jeho vůni. Všimla si šrámu, který se rýsoval na jeho obličeji. Automaticky vztáhla ruku ve které držela kapesník, aby mu setřela kapku krve, stékající po jeho tváří. Snape vymršti ruku, jakoby zapracoval obraný reflex, který spal někde v podvědomí.
"Co si sakra myslíte, že děláte?!"
"Jenom jsem chtěla…" řekla trochu polekaně.
"Tak si taková gesta odpusťte slečno Ehran!" Morgana mu naštvaně vrazila kapesník do ruky.
"Tak si poslužte sám!"
"Nebuťe na mě drzá, deset bodů dolů slečno." Morgana si jen znechuceně odfrkla.
"No to už snad trochu přeháníte slečno, nemyslíte? Tedy, vlastně, co se divím, vy vůbec nemyslíte!" před tím mluvil nezvykle rychle, teď se ale vrátil k rozvážnému jízlivému tónu, který Morgana tak dobře znala. Byla ráda, že v téhle situaci nemyslela na nic nepřístojného ,při jeho stále špatné, a v tomto momentu ještě horší náladě, by to nemuselo dopadnout dobře.
Sehnula se pro své učebnice, které si předtím položila na zem.
"Slečno Ehran, je tu něco, co by jste měla vědět, věřte mi, že bych vám radši zadal čištění kotlíků, nebo přípravu uhelných larev, ale pan ředitel Brumbál si s vámi chce pohovořit o jisté záležitosti. Pojťe." otočil se a odcházel.
"Tak hnete se už konečně? Snad nečekáte, že vás ponesu!" zahřměl. Morgana se za ním poslušně ploužila tmavou chodbou, po chvíli se dostali trochu výše, bylo to poznat na větším množství svícnů, které lemovaly chodby hradu.
"Švestkový nákyp!" vyřkl Snape, a obrovský chrlič se pohnul. Uvolnil schodiště, které za ním bylo schované. Vstoupil na schody jako první, a Morgana hned za ním. Ocitli se před velkými dřevěnými dveřmi. Než stihl Snape zaklepat otevřely se. Stál v nich Brumbál, pravou rukou si pohrával se svými stříbrnými vousy, ale jeho pohled přes půlměsícové brýle byl ustaraný.
"Pojďte prosím dál." Snape se nahrnul dovnitř jako velká voda, Morgana udělala jen pár nejistých kroků, ředitel stál za ní a jemně ji popostrčil, pak ji obešel a namířil si to ke svému stolu.
"To proč jste tady slečno Ehran je velice důležité. Než vám cokoliv řeknu, chci, aby jste věděla, že ať bude vaše odpověď jakákoliv, bude správná." Významně se na dívku podíval.
"Jistě pane řediteli." Trochu nejistě, ale přece odpověděla.
"Severusi, posaď se tu." Severus bez jediného slova námitky zasedl na nejbližší křeslo díval se na Morganu. Tak pohledem těkala z něj na Brumbála. Nevěděla co má čekat, atmosféra byla napjatá.
"Slečno, jak jste si dnes při večeři jistě povšimla, zakázal jsem vycházky po deváté hodině, vše má svůj důvod, i to proč právě vy jste tady. Jste z významného kouzelnického rodu, zároveň vaše nadání na lektvary je více než patrné." Bože, přeskoč tyhle úvodní bláboly!
"Slečno Ehran.." Snapeův zlostný hlas byl přerušen Brumbálovým zakašláním.
" Morgano, " Brumbál se na ni opět velice důležitě podíval. "Nebudeme tedy chodit kolem horké kaše, jste velice nadaná na lektvary, je velice málo těch, kteří jsou zasvěceni do tajemství Fénixova řádu, jak jistě víte ten jehož jméno nesmíme vyslovit znovu nabyl moci a vaše schopnosti, by nám v boji proti němu mohly pomoci. Samozřejmě, chápu, že si to musíte rozmyslet, je to nebezpečné, ale okolnosti si žádají rychlé rozhodnutí."
"Ano."
"Prosím?" skoro jednohlasně se ozvalo jak ze Snapeových, tak z Brumbálových úst. Nikdo z nich nečekal tak rychlé rozhodnutí.
"Já, chci se stát součástí Fénixova řádu, chci bojovat proti Voldemortovi."
"Rozmyslela jste si to dobře?"
"Ano, myslím, že je to jediná správná věc, kterou mohu udělat, abych alespoň trochu pomohla dobré věci."
"Dobrá tedy, jsem velice rád, že jste se tak rozhodla." V tu chvíli Snape vstal a popošel k řediteli a něco mu šeptal. Morgana slyšela jen malé útržky jejich rozhovoru, ale i to stačilo aby pochopila. Snapeova slova se jí honila hlavou. Nebezpečí, mladá, nezkušená, dobrá věc, špatný nápad. Ředitel se podíval na Morganu kývl hlavou a lehce se usmál.
"Myslím, že můžete jít. Severusi, doprovoďte prosím slečnu Ehran." Snape s viditelnou nechutí pokynul rukou směrem ke dveřím. Morgana z nich vyšla.
"Nashledanou pane řediteli."
"Slečno Ehran, zítra s vámi pan profesor Snape probere vše ostatní, nebojte se ptát. Dobrou noc."
***
Pomalu šli chodbami hradu, u Brumbála nebyli dlouho, ale Morganě se zdálo jako by to byla celá věčnost. Viděla pobíhající studenty, kteří šli do svých kolejí, přeci jenom se blížila devátá hodina, a nikdo nechtěl mít problémy.
Po chvíli tiché chůze se ocitli ve sklepeních, kde byl tajný vchod do zmijozelské koleje.
"Tak slečno Ehran myslím, že tady se spolu rozloučíme." Jeho hlas zněl smířlivě, Morgana nechápala co se děje, takhle ho neznala. Nakonec to ale přešla.
"Jistě, dobrou noc pane profesore."
"Zítra v osm hodin slečno, musíme probrat jisté věci." Poslední slova dodal potišeji protože kolem nich se prohnalo pár zmijozelských studentů. Otevřel se tajný vchod a Morgana té situace využila a prošla do zmijozelských společenských komnat.
"Hej, holka, kde si celý den byla?"
"Ahoj Beth, vyučování a školní trest.. klasika" a usmála se.
"Aha tak to jo, no já jdu za Ronem."
"Teď po deváté? Jsi blázen, všichni profesoři budou hlídkovat! Myslíš si že tě Ronánek schová?"
"No tak, nech toho, už zase začínáš, jsi radši spát!"
"Jo, jasně, když tě baví takový moula, navíc z nebelvíru.. Dobrou." Beth se jen zlověstně podívala a odešla.
Morgana se vydala do své komnaty, bylo tam už několik jejích spolužaček. Převlékla se a lehla si do postele. Proč jsem to vlastně udělala? Fénixův řád, vždyť tam je to samý nebelvír, snažílci, Brumbál….. a … Snape, cokoliv stojí jen za pár okamžiků navíc s ním. Už dnes se choval jinak. Třeba vůbec není takový jaký se zdá, tvrdý, nepřístupný. Morgana dlouho do noci omílala stále stejné myšlenky, dnes již nebyla tak uvolněná, věděla, že s novou pozicí ať už v čemkoliv, nastanou i nové povinnosti, problémy a starosti. S těžkou hlavou usnula neklidným spánkem.
Ráno se probudila celá rozlámaná, unavená.
"Jak je sakra možný, že se cítím snad víc unavená, než když jsem šla spát?!" Sedla si na posteli, protáhla se. Rozhlédla se kolem sebe, všechny dívky v pokoji klidně spaly. Uvědomila si, že nemusí vstávat, dnes byl v plánu jen výlet do Prasinek, a pak sladké nicnedělání… a ještě jedna drobnost… Rozhovor se Snapem.
Pokračování příště :-)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Falkira Falkira | E-mail | Web | 18. května 2007 v 21:36 | Reagovat

Moc se těším na pokračování. Doufám, že bude brzo. :))

2 Falkira Falkira | E-mail | Web | 18. května 2007 v 21:37 | Reagovat

Jo a s tím záhlavím jsem to byla já. Teď je to o moc moc lepší. :))

3 Morgana Ehran Morgana Ehran | E-mail | Web | 18. května 2007 v 22:00 | Reagovat

jůů uzasný! já mám takovou radost:) hrozne se mi to libi jen tak dál. movc se tesim na pokracovani! snad bude brzy. tesim sa!

4 jandaba jandaba | 18. května 2007 v 22:33 | Reagovat

jj taky doufám, že bude brzy.. je to pěkný.. jen tak dál...

5 candy candy | 18. května 2007 v 23:07 | Reagovat

hmm. mne nezistava nic ine ako suhlasit. je to velmi pekne a dobre sa to cita...a mas u mna jedno velke plus ze sa tam objavuje neznama postava (alebo lepsie povedane neknizna) :) len tak dalej a mozem len dufat ze nova kapitola bude coskoro....

6 Šmudlinka Šmudlinka | 18. května 2007 v 23:23 | Reagovat

Candy děkuji, a zároveň se majinko vnutím, jestli se tí líbí, když je v povídce neknižní postava doporučuju jednorázovky : Snape, jako ho neznáte, nebo ano?;Sny se plní, Anděl a ďábel, Tajmství, Přísahám, Díky, Dvě sestry (trag), Zničím tě svou láskou (trag),  Tenká hranice (trag)  Wow, teď zjišťuju, že těch tragédií zase nemám tak moc a že naopak vlastních postav mám hodně.. :-) No tak jsem se lehce vnutila.....

Všem.... děkuji, jsem ráda, že se vám to líbí, na další kapče se pracuje.. :-)

7 Šmudlinka Šmudlinka | 20. května 2007 v 0:14 | Reagovat

hih, to jsem napsala majinko blbě, vždycky jsem myslela, že mám hodně de presivních povíde, ale ono jich zas tolik nebude :-)))))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.